вівторок, 5 квітня 2016 р.

«Подорож до Країни Електринки»

Подорож до Країни Електринки

Мета: Ознайомити дітей із побутовими електроприладами, розвивати вміння безпечно користуватися найпростішими та найпоширенішими побутовими приладами й технікою; виховувати пильність і обережність.

Обладнання: Малюнки, квитки вказівник «Електринка», картки для роботи в групах, «валіза знань», енциклопедії.

Хід уроку

І. Організація учнів до роботи.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
  • Сьогодні на уроці з основ здоров’я ми здійснимо подорож до Країни Електринки. Ви дізнаєтеся, що це країна, за якими правила живуть її мешканці. Поїдемо ми в цю країну на транспорті, який працює на електриці. Який це транспорт?
(Демонструються малюнками трамвая, тролейбуса, електропотяга)
  • Але перш ніж зайняти місця в транспорті, потрібно придбати квитки. Для цього попрацюємо над загадками. Той, хто відгадає, може обрати собі співбесідника та вибрати транспорт до душі.
(Діти відгадують загадки, сідають групами за відповідними столиками)
  • Отже, все готово до подорожі. Будьте обережні. Рушаймо.
(Вирішується на дошці вказівник «Електринка»)
  • Що це значить?
  • Так. Ми під’їхали до Країни Електринки.
ІІІ. Робота над темою уроку
  1. Бесіда про електроприлади.
  • Подумайте і скажіть, хто проживає в цій країні? (Праска, комп’ютер, пральна машина, пилосос, холодильник, телевізор, магнітофон, сепаратор, електрочайник тощо)
  • Як їх можна назвати одним словом?
(Електроприлади)
  • Як ви думаєте, чому їх так називають?
  • Давайте ближче познайомимося з деякими жителями Електринки.
  1. Розповідь вчителя.
  • Дійсно , холодильник, пилосос, праска, телевізор, магнітофон – це електроприлади, бо вони живляться електричним струмом. Усі ці прилади дуже важливі, бо є незамінними помічниками людини. Але іноді можуть стати і небезпечними ними користування. Де ж беруть струм електроприлади?
  • Так, для цього потрібна розетка. Але слід обов’язково користуватися нею дуже обережно. Пам’ятайте, що у розетки не можна вмикати нічого іншого, крім вилки електроприладу, а саму вилку слід правильно брати за краї і лише сухими руками!
А для чого нам потрібні телевізор, магнітофон, комп’ютер?
- Справді, вони потрібні, щоб можна було весело і цікаво проводити вільний час, для отримання різноманітної інформації. При неправильному користуванні і вони можуть бути небезпечними. Адже може виникнути пожежа, вдарити електрострумом. А тому не можна їх залишати ввімкнинеми без нагляду, протирати мокрою ганчіркою.
До електроприладів належить і праска. (Демонструється). Праска дуже потрібна людям, але і вона дуже небезпечна. Якщо довго залишати її ввімкненою, може виникнути пожежа, а якщо з нею необережно поводитися, можна обпектися.
А чи вмієте ви користуватися електрочайником?
Це потрібний підручник сучасних господинь. Ним слід вміти правильно користуватися: не вмикати без води , не залишати ввімкненим надовго чи без нагляду.
Отже, електроприладами, всіма без винятку, треба користуватись дуже обережно, усі вони наші надійні помічники і друзі. Але чи можна визначити найпотрібніший із них? Відповідь на це запитання знайдено в казочці. Послухайте її.
  1. Слухання казки «Праска і Пилосос».
Жила собі Праска. Вона була поважна, гордовита і навіть пихата. Але всі її поважали і розуміли, що вона дуже сім потрібна. У неї було гарне місце в теплому і сухому куточку. Та одного суботнього ранку сталося щось жахливе. Поруч з’явився Пилосос.
  • Привіт, - бадьоро привіталося це дикувате створіння - пузате, з довгим хоботом, як у слона. – Будемо сусідами, хоч…
Праска презирливо пирснула , відвернула свого блискучого носика і задрімала. А прокинулась від якого дивного гудіння. Придивилася – то працював її новий сусід.
Образилась Праска , бо вважала себе найпотрібнішою в цьому домі. А тут ще Пилосос, повернувшись , почав свою набридливу розповідь про тих, кого бачив у квартирі: про холодильник, телевізор, електроплитку…
Мабуть, луснула б від образи та обурення пихата Праска, коли б у цей час не підхопила її мамина рука і понесла прасувати білизну. В’яло і неохоче ковзала вона простирадлом, аж поки не підслухала розмову мами із старшою донечкою. Матуся цікаво розповідала про її надійних помічників у домі: холодильник,тостер, електроплитку, телевізор, комп’ютер, і звичайно , праску та пилосос. І всі вони, виявляється, найпотрібніші, найважливіші, найнеобхідніші.

Все зрозуміла Праска і весело заковзала розмальованою кумедними слониками пелюшкою молодшого братика. А коли повернулася у свій затишний куточок, із задоволенням слухала дивні історії Пилососа.
IV. Хвилинка відпочинку.
  • До чого може привести необережне ставлення до електроприладів?
(До пожежі)
  • Давайте уявимо, що ми пожежні, та спробуємо загасити пожежу:
1-2 – на пожежу ми спішили (вказати рухи),
3-4 – на пожежу ми побігли,
5-6 – ми пожежу всі тушили,
7-8 – швидко ми все потушили,
9-10 – і тихенько відпочили.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Хвилинка цікавої інформації.
- Послухайте, які дивні та повчальні історії міг би розповісти Пилосос своїй порузі.
(виступи заздалегідь підготовлених дітей про історію відкриття та створення холодильника, пилососа, електролампочки, телевізора, праски, пральної машини тощо. )
2. Робота в групах
- Гарно ви працювали з додатковою літературою і донесли до нас чимало цікавої пізнавальної інформації. Та щоб вдало завершити нашу подорож до країни Електрики, вам треба попрацювати в групах.
(Кожна група отримує завдання).
1-а група: прочитати текст підручника, розглянути і пояснити малюнки.
2-а група: виконати завдання в друкованому зошиті, скласти пам’ятку «Як користуватися електроприладами».
3-а група: (завдання на картці) знати всі небезпечні предмети , розфарбувати їх, а червоним – електроприлади.
3. Обмін отриманою інформацією.
Виступають лідери груп. Решта доповнює їх.
VI. Підсумок уроку.
Займайте свої місця у своїх видах транспорту. Рушаймо додому. Щоб час минав швидше, давайте вивчимо віршик – застереження:

Телевізор, плитку, праску,
Вимикати вчасно слід.
Пам’ятайте про це, будь ласка,
Бо наробиш безліч бід.

Немає коментарів:

Дописати коментар