урок математики
Тема: Обчислення значень виразів різними способами.
порівняння виразів.
розвязування задач за допомогою виразу.
Мета: навчати учнів
розв'язувати задачі за допомогою виразу;
формувати вміння порівнювати вирази,
знаходити периметр прямокутника;
розвивати кмітливість; виховувати
бажання надавати допомогу в складній
ситуації.
Хід уроку
I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Нумо, перевір, дружок.
Чи готовий ти почати урок?
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ
ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка
домашнього завдання (с. 50, завдання
272;275)
2. Аналіз
самостійної роботи
— Які фігури ви
бачите?
— Скільки кутів
у кожного чотирикутника?
— Знайдіть
прямокутники.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ
ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на
уроці ми будемо розв'язувати задачі,
обчислювати значення виразів, знаходити
периметр прямокутника.
IV. ВИВЧЕННЯ
НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за
підручником (с.50-57)
Завдання 274. Робота
в групах
— Обчисліть усно.
Завдання 275
Один учень біля дошки
виконує і пояснює.
Завдання 276. Коментоване
виконання на дошці
Запишіть вирази й
обчисліть їх значення зручним способом.
• 74 зменшіть на
суму чисел 8 і 4;
• 31 збільшіть
на суму чисел 9 і 8;
• суму чисел 7 і
9 збільшіть на 53;
• суму чисел 58
і 10 зменшіть на 7.
Завдання 277. Самостійна
робота
Під час перевірки
учні читають рівності; нерівності, у
яких поставили знак «більше»; знак
«менше».
Завдання 278
Після колективного
ознайомлення зі змістом задачі учні
самостійно розв'язують задачі за коротким
записом за допомогою виразу. Учитель
перевіряє.
Завдання 279 (фронтально)
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ
Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Обчислення
значень виразів
20 + 9
3 + 30
45-<4
+ 9) 9+ (16-15)
43-3
33-30
46-(14-9)
60-(8-8)
• В одному класі
ЗО учнів, в Іншому — стільки ж. В обох
класах 20 дівчаток, а решта — хлопчики.
Скільки хлопчиків в обох класах?
• Заводу потрібно
90 робітників: 50 токарів, 10 слюсарів,
решта — складальники. Скільки потрібно
складальників?
2. Гра «Обчисли
й обери»
— Обчисліть. Випишіть
вирази зі значенням
25; 77; 99.
13+12
82 + (9-2)
45 + 44
100-1
70 + (6-9)
62+15
38 + 41
30-1
3. Офтальмологічна
пауза
4. Розв'язування
логічних задач
• Катя назбирала
в парку каштани, Іванна — каштани і
жолуді. Коли дівчатка перерахували свої
знахідки, то виявилося, що кількість
зібраного природного матеріалу в них
однакова. Якого природного матеріалу
дівчатка зібрали більше? (Каштанів)
Менше? (Жолудів)
• Запишіть суму
п'яти непарних чисел, якщо ця сума
дорівнює 25.
(1 + З + + 5 + 7+9 = 25)
VI. ПІДБИТТЯ
ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчалися
на уроці?
— Як обчислити
периметр прямокутника?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 51, завдання 282; 283.
Немає коментарів:
Дописати коментар