Урок математики
Тема:
Складання прикладів на віднімання
за малюнками. Доповнення
рівностей.
Кругові приклади.
Мета:
Навчити учнів складати приклади на
віднімання за малюнками, доповнювати
рівності, розв’язувати кругові приклади;
вправляти в каліграфічному написанні
цифр; розвивати увагу, мислення; виховувати
уважність.
Тип
уроку: Урок
засвоєння нових знань.
Хід
уроку:
І
Організаційна частина
-
Діти, чи любите ви казки? Сьогодні у нас
не просто урок, а урок – казка. З ким ми
будемо продовжувати, ви скажете самі,
коли відгадаєте загадку
Старенька
бабуся край лісу жила,
Гостинці
для неї онука несла.
Хто
дівчинку цю по дорозі зустрів?
-
Як казка ця називається? Хто б відповів?
Отже,
ми з вами складемо математичну казку
про «Червону Шапочку».
ІІ
Закріплення вивченого матеріалу
-
Пригадайте, як починається казка?
(Жили
– були мама і донька…)
Так.
А де ж вони жили? (У будиночку)
1.
Робота з геометричним матеріалом.
-
Назвіть, скільки в будиночку трикутників,
чотирикутників?
2.
Усна лічба.
Продовжіть
казку.
(У
неділю мама напекла пиріжків і попросила
дівчинку, щоб вона понесла бабусі
гостинець)
Ось
і пішла дівчинка. Доходить до лісу, а
там напис. Дівчинка не вміла читати, бо
ще не ходила до школи. Тож допоможе їй:
Багато
лісу – не губи,
Мало
лісу – бережи,
Нема
лісу – посади.
-
Діти, що ви зрозуміли з цього прислів’я.
- З
Червоною Шапочкою, та мешканцями
казкового лісу ми зустрінемось і разом
з ними виконаємо завдання сьогоднішнього
уроку. Будемо вчитися складати приклади
на віднімання за малюнками , навчимося
розв’язувати кругові приклади. При
цьому слід виявляти старанність,
кмітливість, бути уважними.
Першим
нас зустрічає Горобчик і дає нам завдання:
(на віялах)
а)
Десять ялинок у школі росли,
В школу на свято
одну привезли
Скільки ялинок
лишилося там?
Добре
подумаєш, скажеш це сам.
(9)
Дружно
мурахи живуть
І
без справи не снують.
Дві
несуть травинку,
Дві
несуть билинку,
Три
несуть голки
Скільки
їх, скажи? (7)
б)
- Назвіть попереднє число до числа 7
(6)
-
Покажіть число, яке іде за числом 4
(5)
- Покажіть число,
яке стоїть між числами 3 і 5 (4)
- Покажіть цифрою,
скільки сторін має шестикутник.
в)
(Усно)
– які два числа помінялися місцями (на
екрані).
2 3 4 6 5 7
-
яке число загубилося?
1 2 4 5 6
Горобчик
дарує Вам за виконані завдання і передає
вам такі слова
Не
стріляй горобчиків, сину, не стріляй.
Цвірінчать
їм хочеться в цей зелений май.
Не
стріляй горобчиків та усіх пташок.
Їм
радіти хочеться, як й тобі, синок.
-
Як розумієте ці слова?
г)
Йде Червона Шапочка, наспівуючи далі і
зустрічає Зайчика
Зайчику
дали завдання, а він не може справитися
Гра
«Секретик»
5+4-3+1=
(7)
д)
Каліграфічна хвилинка
Конкурс
красунь. Написання цифри 7
Фізкультхвилинка
Носить
півник співунець
На
голівці гребінець
Гребінцем
тим знає кожен
Розчесатися
не може.
ІІІ
Розвиток математичних знань
1.
Робота
з підручником (ст. 52)
Завдання
1
-
Скільки було сніговиків? Скільки
сніговиків розтануло? Скільки залишилося?
- Складіть
за малюнками приклад не віднімання.
-
Скільки летіло літаків?
Скільки
літаків сіло на аеродром? Скільки
залишилося летіти літаків?
Складіть
за малюнками приклад на віднімання.
Завдання
2.
-
Які числа потрібно поставити?
Як
називаються ці числа? Запишіть утворені
рівності у зошиті.
Завдання
3.
По
дорозі зустрівся Ведмідь, він дуже
любить мед. Допоможіть розв’язати
приклад.
-
На якій квіточці сиділа бджілка?
-
Чому вона перелетіла на квіточку 10-2
-
Як далі літати бджілці? Розв’яжіть
кругові приклади.
-
Молодці, діти швидко допомогли Ведмедику.
А
тепер він хоче Вас попрохати:
Поводьтесь
в лісі тихо
І
не койте в ньому лиха
Ліс
не любить пустотливих,
Метушливих
і крикливих.
Вітів
прошу не ламайте
І
травинок не займайте,
І
тоді в казкове диво
Ви
потрапите… Щасливо!
Пообіцяємо
Ведмедику поводитися в лісі, як він нас
просить? От і добре.
Тож
проводимо нашу казку далі. Уже більшу
половину лісу пройшла наша Червона
Шапочка.
І
тут нова пригода.
Робота
в парах.
Скласти
приклад на додавання (Доміно)
Диференційовано
(з прикладів на додавання, два приклади
на віднімання)
Нам
треба швидше рухатись, тому що Червона
Шапочка може запізнитися до бабусі. Але
в казковому лісі ми зустріли веселого
і доброго Вовка.
Він
пообіцяв не їсти бабусю, якщо ви виконаєте
його завдання
Назвіть
«Сусідів числа»
Лисичка
подарувала дівчинці для бабусі кошик
з квітками, а на зворотному боці напис:
Не
рвіть квіток, не убивайте,
Життя
одне – не віднімайте
Воно
дано їм, як і нам,
Радіти
сонцю і вітрам.
ІV
Підсумок уроку
-
Ми рахували?
-
Ми писали?
-
Ми приклади складали?
-
Казковим героям допомагали?
-
Математичну казочку складали?
Ось і
зараз пролунає дзвінок
Закінчився
наш урок
За роботу
по заслузі
Щиро
дякую вам, друзі.
Немає коментарів:
Дописати коментар